💥 AKCE 17.7. zdarma chytré hodinky do vyprodání + 300 Kč SLEVA + podvodní pouzdro + záruka 3 roky (v ceně 1999 Kč) + splátky 0%

Rodinné sdílení-koupených aplikací :o), fotek, polohy, úložiště, kalendářů

Rodinné sdílení

Sdílejte, co máte rádi, s lidmi, které máte rádi.

 

Rodinné sdílení umožňuje až šesti členům rodiny snadno sdílet nákupy z iTunes, iBooks a App Storu, rodinné členství v Apple Music a tarif úložiště na iCloudu. V rámci rodiny taky můžete sdílet fotoalbum, kalendář a připomínky, a dokonce si můžete pomáhat s hledáním ztracených zařízení.

 

Vytvořte skupinu.

Jeden dospělý člen vaší domácnosti – takzvaný organizátor rodiny – vybere funkce, které bude rodina sdílet, a pozve ostatní členy rodiny, aby se k němu připojili. Jakmile se členové rodiny připojí, Rodinné sdílení se jim na zařízeních nastaví automaticky. Pokud potom v rodině budete chtít sdílet ještě nějaké další služby, organizátor rodiny může nastavení Rodinného sdílení kdykoli změnit.

Vyberte funkci

 

Pošlete pozvánku

 

Nastavení je snadné.

Rodinné sdílení můžete používat na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch s iOS 8 a novějším, na Macu s OS X Yosemite nebo novějším a iTunes 12 nebo na PC s iCloudem pro Windows

  • Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch klepněte na Nastavení > [vaše jméno]. Potom klepněte na Nastavení Rodinného sdílení >Začít a postupujte podle pokynů na obrazovce. Pokud máte iOS 10.2 nebo starší, klepněte na Nastavení > iCloud > Nastavit rodinné sdílení a postupujte podle pokynů na obrazovce.
  • Na Macu přejděte do nabídky Apple > Předvolby systému > iCloud, klikněte na Nastavit rodinua postupujte podle pokynů na obrazovce.

Rodinné sdílení si můžete nastavit i při pořizování rodinného členství v Apple Music nebo při kupování tarifu úložiště na iCloudu, který chcete sdílet s rodinou.

Nákupy celé rodiny na zařízeních celé rodiny.

Až si nastavíte Rodinné sdílení, všechny skladby, alba, filmy, TV pořady, knihy a aplikace, které si členové rodiny koupili, budou okamžitě dostupné všem ostatním v rodinné skupině. A samozřejmě i nové nákupy. Sdílený obsah se každému členovi rodiny automaticky objeví na panelu Zakoupené v iTunes, iBooks a App Storu. Jednoduše vyberte člena rodiny, jehož sbírku si chcete prohlížet, a pak si stáhněte nebo přehrajte obsah, který vás zajímá. Ostatní členové rodiny se k vaší sbírce dostanou stejným způsobem. Pokud některý svůj obsah nechcete sdílet, můžete jednotlivé položky skrýt nebo v nastaveních Rodinného sdílení vybrat, že nechcete sdílet nákupy.

Nákupy v aplikacích se s ostatními členy rodiny nedají sdílet. Podívejte se, jaké typy obsahu se dají sdílet.

Nakupovat je snadné. Mít poslední slovo taky.

Když máte zapnuté sdílení nákupů, všechno, co si členové rodiny koupí v iTunes, iBooks a App Storu, se účtuje organizátorovi rodiny. Ten ale pořád může mít poslední slovo. Stačí dětem zapnout funkci Schvalování nákupů. Když si dítě chce něco koupit, organizátor dostane upozornění, může se na kupovaný obsah podívat a nákup schválit nebo zamítnout. Týká se to jak placených, tak bezplatných položek.

Děti požádají o svolení

Děti musí před nákupem požádat o souhlas.
 

Vy zareagujete odkudkoli

Na vašem zařízení se zobrazí oznámení. Žádost si můžete prohlédnout a pak ji buď schválit, nebo zamítnout.
 

Členství v Apple Music pro každého v rodině.

rámci rodinného členství v Apple Music můžou členové rodiny využívat neomezený přístup k Apple Music na svých vlastních zařízeních. Všichni mají přístup k celému katalogu Apple Music, obsahujícímu víc než 40 miliónů skladeb. Každý člen rodiny má svůj vlastní účet s osobní hudební knihovnou a doporučeními přesně na míru. Může se tak naplno ponořit do světa hudby.
 

Sdílení tarifu úložiště na iCloudu s rodinou.

Teď můžete s celou rodinou sdílet i tarif úložiště na iCloudu. Když si koupíte 200GB nebo 2TB tarif, budou mít všichni dost místa na ukládání fotek, videí, dokumentů a dalších věcí. Snadno poznáte, kdo využívá kolik místa, a kdykoli můžete přejít na vyšší tarif. Další informace o plánech úložiště na iCloudu a jejich cenách.

Při sdílení úložiště nebudou mít ostatní členové rodiny přístup k vašemu obsahu, dokud jim to nepovolíte. Když bude nějaký člen rodiny potřebovat víc místa nebo bude chtít přejít na vlastní úložiště na iCloudu, může si vybrat vlastní tarif a pořád zůstat součástí rodiny.

     

Kde jsou všichni.

V rámci Rodinného sdílení můžete automaticky sdílet svou polohu se zbytkem rodiny. Když jdete pozdě do restaurace nebo se chcete ujistit, jestli to váš potomek stihl do hudebky, můžete se vzájemně sledovat v aplikaci Najít přátele nebo Zprávy.

Až budete potřebovat soukromí, můžete sdílení polohy dočasně vypnout přepínačem Sdílet moji polohu v nastaveních iCloudu.

     

A kde jsou jejich zařízení.

Ztracená zařízení se hledají snáz, když s tím můžou pomoct ostatní. S Rodinným sdílením a aplikací Najít iPhone může kdokoli z rodiny pomoct najít ztracené zařízení jiného člena rodiny. Zařízení členů rodiny se zobrazují v jednom seznamu v aplikaci Najít iPhone a na webu iCloud.com. Vypátrat ztracený nebo ukradený iPhone, iPad nebo Mac je tak jednodušší než dřív.

Buďte všichni v obraze.


Až si nastavíte rodinu, všem členům rodiny se v aplikaci Fotky automaticky vytvoří sdílené album. Do něj pak můžou všichni přidávat fotky, videa a komentáře. A kdykoli přibyde něco nového, dostanou oznámení.

Rodinné sdílení taky vytvoří rodinný kalendář, ve kterém všichni můžou prohlížet, vytvářet a měnit události a schůzky. A samozřejmě dostanou oznámení, když se něco změní. Kdokoli může pro svou rodinu vytvářet připomínky, které se aktivují v konkrétním čase nebo na vybraném místě. Takže když je focení ve škole, jde se na pizzu anebo k rybníku, vědí o tom všichni.

Pokud nechcete sdílet rodinné fotoalbum, kalendář nebo připomínky, můžete si je vypnout přímo na zařízení nebo na webu iCloud.com.

Svůj vlastní účet můžou mít i děti mladší 13 let.

Vlastní Apple ID můžou mít i děti, kterým ještě nebylo 13. Apple ID může dítěti založit organizátor rodiny coby jeho rodič nebo zákonný zástupce. Dítě se tím přidá do rodinné skupiny. Schvalování nákupů je ve výchozím nastavení zapnuté. A pomocí Omezení na iOS zařízení nebo Rodičovského dohledu v macOS a iTunes může organizátor navíc omezit, ke kterému obsahu se děti ze svých zařízení dostanou.

Tento článek vám poradí.

Rodinné sdílení vyžaduje přihlášení k iCloudu pomocí osobního Apple ID. Pokud máte zapnuté sdílení nákupů s rodinou, můžete si hudbu, filmy, TV pořady a knihy stáhnout až do 10 zařízení za každý účet, z toho maximálně do pěti počítačů.

Pro založení Rodinného sdílení nebo připojení ke skupině je nutný iOS 8, případně OS X Yosemite nebo novější. Pro plnou funkčnost doporučujeme aspoň tyto verze. Některý obsah se nedá sdílet. Členové rodiny můžou obsah skrývat. Skrytý obsah pak není dostupný ke stažení. Obsah stažený od ostatních členů rodiny nebo získaný pomocí obsahových kódů nepodléhá funkci Schvalování nákupů.

Datum zveřejnění:

Nejprodávanější

5 položek celkem
×

Splátková kalkulačka ESSOX

×