💥 Poslední kusy - blesková sleva 300 Kč 💥 + ZDARMA bezdrátová nabíječka k iPhonu /iPad /Mac + ZDARMA záruka 3 roky (v ceně 1999 Kč) + splátky 0%

Záruka nekryje polití tekutinou u žádného iPhonu (ani 7/7Plus, 8/8plus, X a vyšší modely)

Záruka nekryje poškození iPhonu nebo iPodu tekutinou

Roční omezená záruka i jakákoliv jiná záruka se nevztahuje na poškození iPhonu nebo iPodu tekutinou v souladu s našimi záručními podmínkam případně s podmínkami výrobce.

 

Jak zjistit, jestli byl iPhone nebo iPod poškozen tekutinou

Pokud byl iPhone nebo iPod poškozen tekutinou (například kávou nebo limonádou), servis takové škody není krytý roční omezenou zárukou Apple. iPhone a většina modelů iPodu vyrobených po roce 2006 obsahuje indikátory kontaktu s tekutinou, které prokážou, jestli se zařízení dostalo do kontaktu s vodou nebo tekutinou obsahující vodu.

iPhone a většina modelů iPodu obsahuje indikátory kontaktu s tekutinou, které jsou vidět zvenčí.

Indikátor kontaktu s tekutinou se aktivuje při styku s vodou nebo tekutinou obsahující vodu. Normální barva indikátoru je bílá nebo stříbrná. Jakmile ale dojde k přímému styku s vodou nebo tekutinou obsahující vodu, indikátor úplně zčervená. Vlhkost nebo změny teplot, které odpovídají podporovaným provozním podmínkám, indikátor kontaktu s tekutinou neaktivují.

Pokud chcete zjistit, jestli indikátor kontaktu s tekutinou (LCI) přišel do styku s tekutinou, najděte si produkt v tabulce dole a pak na zařízení vyhledejte indikátory LCI. Aby se vám indikátor LCI líp hledal, vezměte si lupu a natáčejte světlo nebo zařízení, dokud indikátor neuvidíte.

Tato tabulka popisuje umístění indikátorů a jejich vzhled po styku s tekutinou:

Produkt Umístění indikátoru kontaktu s tekutinou
iPhone X
iPhone 8, iPhone 8 Plus
iPhone 7, iPhone 7 Plus
iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus
iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE
iPhone 4, iPhone 4s
iPhone 3G, iPhone 3GS

iPhone

iPod touch*

iPod nano*

iPod classic iPod classic
iPod shuffle (3. generace) iPod shuffle (3. generace)

Pokud vidíte červený indikátor, ale nejste si jistí, jestli za problém může zrovna vystavení tekutině, obraťte se na podporu AppleCare nebo na autorizovaného poskytovatele servisu Apple.

 

Odolnost proti polití, vodě a prachu u iPhonu 7 a novějšího

Přečtěte si o odolnosti iPhonu proti polití, vodě a prachu. A podívejte se, co dělat, když se vám iPhone omylem namočí.

 

iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou odolné proti polití, vodě a prachu a byly testovány v přísných laboratorních podmínkách. 

iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max mají hodnocení voděodolnosti IP68 podle normy IEC 60529 (maximální hloubka do 4 metrů po dobu 30 minut). iPhone 11 má hodnocení voděodolnosti IP68 podle normy IEC 60529 (maximální hloubka do 2 metrů po dobu 30 minut). iPhone XS a iPhone XS Max mají hodnocení voděodolnosti IP68 podle normy IEC 60529 (maximální hloubka do 2 metrů po dobu 30 minut). iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7 a iPhone 7 Plus mají hodnocení voděodolnosti IP67 podle normy IEC 60529 (maximální hloubka do 1 metru po dobu 30 minut). Odolnost proti polití, vodě a prachu není trvalá a může se v důsledku normálního opotřebení postupem času snížit. Poškození způsobené tekutinou není kryté zárukou, můžete ale mít určitá práva vyplývající ze zákona na ochranu spotřebitele.

iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR jsou odolné proti nechtěnému polití běžnými tekutinami, jako jsou limonády, pivo, káva, čaj nebo džusy. Když je polijete, opláchněte zasažené místo kohoutkovou vodou a potom iPhone otřete a osušte.

Pokud chcete zabránit poškození tekutinou, vyhýbejte se těmto situacím:

 • Plavání nebo koupání se s iPhonem
 • Vystavování iPhonu natlakované vodě nebo silnému proudu vody, například při sprchování, na vodních lyžích, na wakeboardu, při surfování, jízdě na vodním skútru a podobných činnostech
 • Používání iPhonu v sauně nebo páře
 • Záměrné ponořování iPhonu do vody
 • Práce s iPhonem v teplotách mimo doporučený rozsah nebo v extrémním vlhku
 • Upuštění iPhonu a další nárazy
 • Rozebírání iPhonu včetně odšroubovávání šroubků

Snaže se iPhone nevystavovat mýdlu, čisticím prostředkům, kyselinám, kyselým potravinám a kapalinám obecně – sem patří i parfémy, repelenty proti hmyzu, krémy, opalovací prostředky, oleje, odstraňovače lepidel, barvy na vlasy nebo třeba rozpouštědla. Pokud se iPhone dostane do kontaktu s některou z těchto látek, pečlivě ho očistěte.

Co dělat, když se iPhone namočí?

 1. Pokud se vám na iPhone vylije voda nebo jiná tekutina, opláchněte zasažené místo kohoutkovou vodou.
 2. Otřete iPhone měkkým hadříkem, který nepouští chloupky (třeba hadříkem na čištění objektivů).

Než otevřete zásuvku na SIM kartu, ujistěte se, že je iPhone suchý.

iPhone vysušíte tak, že ho budete držet Lightning konektorem dolů a budete si jím jemně klepat do dlaně. Tím z něj odstraníte přebytečnou tekutinu. Nechte iPhone na suchém místě, kde proudí vzduch. Vysychání můžete pomoct tím, že iPhone položíte před ventilátor tak, aby studený vzduch foukal přímo do Lightning konektoru.

Nikdy k sušení iPhonu nepoužívejte externí zdroj tepla ani do Lightning konektoru nezasouvejte žádné předměty, třeba vatové tyčinky nebo papírové ubrousky.

Můžu iPhone nabíjet, když je mokrý?

Pokud se vám iPhone dostal do kontaktu s tekutinou, odpojte od něj všechny kabely a nenabíjejte ho, dokud nebude úplně suchý. Nabíjením nebo používáním vlhkého iPhonu s doplňky ho můžete poškodit. Než ho budete nabíjet nebo do Lightning konektoru zapojíte nějaké doplňky, počkejte aspoň 5 hodin.

Při bezdrátovém nabíjení stačí iPhone utřít měkkým hadříkem, který nepouští chloupky (třeba hadříkem na čištění objektivů). Než ho ale položíte na bezdrátovou nabíjecí podložku, ujistěte se, že je opravdu suchý.

Co dělat, když se iPhone namočil a teď není pořádně slyšet zvuk z reproduktorů?

Podívejte se, jestli v mikrofonu nebo reproduktoru není voda: Položte iPhone reproduktorem dolů na měkký hadřík, který nepouští chloupky, a zkuste, jestli nevyteče nějaká voda. Dokud se voda z portu úplně nevypaří, může být výkon reproduktoru nebo mikrofonu horší. Vysušte iPhone podle návodu nahoře.

Co dělat, když se do iPhonu dostane prach?

Když se do iPhonu dostane prach nebo špína, utřete ho měkkým hadříkem, který nepouští chloupky (třeba hadříkem na čištění objektivů). Než otevřete zásuvku na SIM kartu, ujistěte se, že už iPhone není zaprášený. Nepoužívejte čisticí prostředky ani stlačený vzduch.

 

https://support.apple.com/cs-cz/HT207043

Nejprodávanější

7 položek celkem
×

Splátková kalkulačka ESSOX

×